Felgi do tirów

Utrwalony w powszechnej świadomości wizerunek tirów jest dość łatwy do opisania. To po prostu toporny, brzydki, wielkogabarytowy pojazd do przewozu najróżniejszych pojazdów. O kwadratowej sylwetce, bez polotu, bez szans na poprawę wyglądu. Nic bardziej mylnego – powiedzą z kolei pasjonaci tego tematu.

Drobne zmiany – duże efekty

Kierowcy ciężarówek od zawsze dążą do nadania swoim maszynom odmiennego od innych wyglądu. Ich starania przejawiają się najczęściej w zastosowaniu ciekawej grafiki na karoserii tira, dodaniu specjalnego, ozdobnego oświetlenia, czy też zastosowaniu innych części do ciężarówek, które mają za zadanie poprawę ich wyglądu.

Jedną z dróg do osiągnięcia tego celu jest wybór niestandardowych felg. Tego typu części do tirów są dość kosztowne, tym bardziej, że komplet liczy o wiele więcej kół, niż ma to miejsce w przypadku samochodów osobowych. Niemniej gra jest warta świeczki, bowiem tir posadowiony na ozdobnych felgach robi bardzo duże wrażenie.

emkanicepic / Pixabay

Z bardziej szlachetnych materiałów

Podobnie jak w przypadku zwykłych, osobowych samochodów, również i związane z kołami akcesoria do aut ciężarowych, a więc przede wszystkim felgi, mają za zadanie robić dobre wrażenie wizualne. Oznacza to, że muszą być wykonane z materiałów, które posiadają o wiele więcej wdzięku niż stal, z której są wykonywane standardowe części do tirów.

Kierowcy ciężarówek od zawsze dążą do nadania swoim maszynom odmiennego od innych wyglądu. Ich starania przejawiają się najczęściej w zastosowaniu ciekawej grafiki na karoserii tira, dodaniu specjalnego, ozdobnego oświetlenia, czy też zastosowaniu innych części do ciężarówek, które mają za zadanie poprawę ich wyglądu. Nie powinno to nikogo dziwić.

Dodaj komentarz