Rodzaje opon do samochodów ciężarowych

Auta ciężarowe są pojazdami o wyjątkowo dużej masie, przystosowanymi do przewozu ciężkiego ładunku. Muszą zachować zwrotność i stabilność, nawet podczas jazdy na wyboistym oraz nierównym terenie. Aby utrzymać odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, konieczne jest dobranie do nich odpowiednich opon. Tego rodzaju części do tirów podzielić można na uniwersalne oraz sezonowe.

Pixabay

Opony uniwersalne

Uniwersalne opony to podstawowe tego typu akcesoria do ciężarówek. Przystosowane są do jazdy na różnych nawierzchniach i o każdej porze roku. Wyróżnić można między innymi długodystansowe opony uniwersalne, które przeznaczone są do tirów pokonujących większe trasy. W sklepach sprzedawane są także opony uniwersalne przeznaczone wyłącznie do jazdy po nawierzchni miejskiej.

Opony sezonowe

Tego typu części do aut ciężarowych dedykowane są pojazdom, które jeżdżą na odległe trasy w konkretnych sezonach. Do najpopularniejszych należą przede wszystkim opony typowo zimowe. Posiadają odpowiednią konstrukcję bieżnika, z nacięciami oraz porami poprawiającymi trakcję na zaśnieżonej powierzchni.

Dodaj komentarz